Masz pytanie?

Umywalki z kamienia

Umywalki z kamienia naturalnego

to bogata kolekcja, dostępna w naszym sklepie Kameno. To nie tylko luksus i prestiż w każdej łazience, zachowując ponadczasowy wygląd i niepowtarzalność wzoru, ale przede wszystkim trwałość na długie lata. Umywalki produkowane są z różnych rodzajów kamienia naturalnego, takiego jak np. marmur, andezyt, onyks, piaskowiec czy choćby nawet kamień rzeczny lub otoczak - zatopiony w żywicy. Wszystkie kamienne umywalki, niezależnie od złożoności kształtu i formy, produkowane są z jednego kawałka kamienia. Grubość ścianek jest odpowiednio dobrana i kalibrowana, aby produkty mogły służyć na długie lata. Oferujemy różnorodność kształtów, wzorów jak również typów umywalek z kamienia: poczawszy od standardowych prostokątnych, okrągłych, asymetrycznych, a kończąc na umywalkach nablatowych lub wolnostojących.

 

Gdzie i jak zamontować?

Umywalki kamienne niezależnie od użytego do jej wykonania kamienia, czy będzie to: marmur, onyks, piaskowiec czy andezyt, po odpowiednio wykonanej impregnacji mogą zostać wykorzystane do dekoracji każdej łazienki. Nie ma znaczenia czy jest to łazienka domowa, hotelowa czy resortu SPA, prawidłowo zabezpieczona i konserwowana umywalka będzie służyć na długie lata. Montaż umywalek z kamienia polecamy zlecić profesjonalistom.

 

Impregnacja umywalek z kamienia

Umywali z kamienia należy bezwzględnie impregnować! Jest to związane nie tylko z wilgocią, na działanie której produkt jest permanentnie narażony, ale z różnego rodzaju środkami chemicznymi, wykorzystywanymi w gospodarstwach domowych, hotelach i resortach SPA. Środki chemiczne, oleje, barwniki powszechnie występujące w produktach codziennego użytku, są niebezpieczne dla umywalek wykonanych z naturalnego kamienia, gdyż w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do przebarwień czy zacieków. Z uwagi na fakt, że z biegiem czasu kamień traci swoje ochronne właściwości, każdą impregnację należy co określony w instrukcji czas odświeżyć. Nie zalecamy wlewania do umywalek środków chemicznych silnie barwiących. W przypadku wystąpienia zabarwienia, przebarwienia bądź zacieku istnieje możliwość „uratowania” takiej umywalki stosując odpowiednie preparaty czyszczące dostępne w sklepie Kameno. W celu doboru odpowiednich środków prosimy o kontakt.

 

WOOD_STONE_umywalka_z_kamienia.jpg

Umywalki nablatowe

NATURAL_STONE-UMYWALKA_STOJACA_umywalka_kamienna_wolnostojaca.jpg

Umywalki wolnostojące

Sortuj wg:
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 791 221 535

mail: biuro@kameno.pl