Masz pytanie?

Schody z kamienia

Schody z kamienia

stanowią oryginalną i solidną alternatywę dla powszechnie dostępnych tradycyjnych rozwiązań. Schody granitowe bądź bazaltowe, jak żadne inne, będą budzić zachwyt wszystkich odwiedzających dom lub ogród gości. Wykończone w sposób zapewniający elegancję, jako wersja polerowana lub posiadająca wykończenie antypoślizgowe (w tym przypadku powierzchnia jest płomieniowana).

UWAGA: Należy od razu zaznaczyć, że jeżeli myślą Państwo o zakupie schodów na zewnątrz budynku, należy bezwzględnie zakupić schody wykonane w wersji promieniowanej. Z uwagi na możliwość zalewania wodą deszczową oraz zamarzanie w przypadku ujemnych temperatur, tylko schody kamienne płomieniowane mogą zabezpieczyć Państwa przed ewentualnym poślizgiem i uszkodzeniem ciała. Wersja polerowana schodów w ogóle nie wchodzi pod uwagę w przypadku zastosowania zewnętrznego.

jeżeli myślą Państwo o zamontowaniu schodów kamiennych do wewnątrz pomieszczeń wówczas śmiało polecamy zakup wersji o powierzchni polerowanej.

Schody kamienne sprzedawane są jako stopnica i przednóżek. Jeden kompletny element służy do wykonania kompletnego stopnia kamiennego. Reguła ta nie dotyczy stopni kamiennych do ogrodu - ta wersja sprzedawana jest jedynie jako element poziomy z uwagi na jego zastosowanie w ogrodzie. Schody kamienne do ogrodu sprzedawane są jako naturalnie wykończony bazalt.

Co jest bardzo istotne przy zakupie schodów kamiennych to ostrożne obchodzenie się z luźnymi elementami po zakupie. Oczywiście towar podczas wysyłki jest doskonale przygotowany do transportu i nie ma obaw o jego bezpieczeństwo. Natomiast z doświadczenia wiemy, że podczas rozpakowywania schodów, przymiarek pojedynczych elementów na budowie oraz samego cięcia schodów kamiennych dochodzi do częstych uszkodzeń, będących wynikiem nieostrożnego obchodzenia się z towarem.

Sam montaż schodów kamiennych zaleca się wykonywać przez profesjonalistów, posiadających doświadczenie przy pracach związanych z obróbką kamienia.

Po zakończeniu wszystkich prac montażowych zaleca się impregnację schodów kamiennych.

 

Sortuj wg:
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 791 221 535

mail: biuro@kameno.pl