Masz pytanie?

Schody z kamienia

Schody z kamienia

stanowią oryginalną i solidną alternatywę dla powszechnie dostępnych tradycyjnych rozwiązań. Schody granitowe bądź bazaltowe, jak żadne inne, będą budzić zachwyt wszystkich odwiedzających dom lub ogród gości. Wykończone w sposób zapewniający elegancję jako wersja polerowana lub wykończenie antypoślizgowe czyli w tym przypadku powierzchnia jest płomieniowana.

Należy od razu zaznaczyć, że jeżeli myślimy o zakupie schodów na zewnątrz budynku należy bezwzględnie zakupić schody wykonane w wersji promieniowanej. Z uwagi na możliwość zalewania wodą deszczową oraz zamarzanie w przypadku ujemnych temperatur tylko schody kamienne płomieniowane zabezpieczą nas przed ewentualnym poślizgiem i uszkodzeniem ciała. Oczywiście nikt nie gwarantuje tutaj 100% zabezpieczenia ale wersja polerowana schodów w ogóle nie wchodzi pod uwagę w przypadku zastosowania zewnętrznego.

Jeżeli natomiast myślimy o zamontowaniu schodów kamiennych do wewnątrz pomieszczeń wówczas śmiało możemy zakupić wersję powierzchni wykonaną jako polerowaną.

Schody kamienne sprzedawane są jako stopnica i przednóżek. Jeden kompletny element służy do wykonania kompletnego stopnia kamiennego. Inna sprawa dotyczy stopni kamiennych do ogrodu. Ta wersja sprzedawana jest jedynie jako element poziomy ponieważ wynika to z jego zastosowania w ogrodzie. Schody kamienne do ogrodu sprzedawane są jako naturalnie wykończony bazalt.

Co jest bardzo istotne przy zakupie schodów kamiennych to ostrożne obchodzenie się z luźnymi elementami po zakupie. Oczywiście towar podczas wysyłki jest doskonale przygotowany do transportu i nie ma obaw o jego bezpieczeństwo. Natomiast z doświadczenia wiemy, że podczas rozpakowywania schodów, przymiarek pojedynczych elementów na budowie , oraz samego cięcia schodów kamiennych dochodzi do częstych uszkodzeń będących wynikiem nieostrożnego obchodzenia się z towarem.

Sam montaż schodów kamiennych zaleca się wykonywać przez profesjonalistów, mających doświadczenie przy pracach związanych z obróbką kamienia.

Po zakończeniu wszystkich prac montażowych zaleca się impregnację schodów kamiennych.

 

Sortuj wg:
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 518 437 737

 

mail: biuro@kameno.pl