Masz pytanie?

Mozaika kamienna

Mozaika kamienna

to rodzina produktów oferowanych przez sklep Kameno, które wykonane są tylko i wyłącznie z kamieni naturalnych, połączonych za pomocą trwałej i odpornej na wilgoć siatki typu mesh. W bogatej ofercie sklepu dostępne są mozaiki w postaci:

Mozaiki otoczakowe

to produkty wykonane z drobnych kamieni typu marmur, onyks, piaskowiec, kamień wulkaniczny lub kamień rzeczny otoczak. Poszczególne kamienie są selekcjonowane i układane poziomo na siatce w kształcie ustalonej formy a następnie przyklejane za pomocą kleju. Mozaiki dostępne są jednokolorowe, w zbliżonych tonach kolorystycznych, lub w postaci "MIX", czyli specjalnie zaprojektowanych i dobranych kolorystycznie kilku barwach kamienia. W odróżnieniu od sztucznie produkowanych dekorów, nasze produkty to zawsze niepowtarzalny wzór i odcień, gdyż jest to produkt pochodzący z natury.

Parkiety kamienne

Parkiety kamienne to okładziny mozaikowe również wykonane z marmurów, piaskowca oraz kamieni wulkanicznych. Technologia wykonania jest zbliżona do mozaik z kamienia, z tą różnicą, że drobne kawałki kamienia są specjalnie cięte i układane, aby stworzyć założony wzór dekoracyjny. Produkty te zostały nazwane parkietami, gdyż swoim wzorem, kształtem i strukturą maja przypominać parkiety drewniane, ale ich zastosowanie nie musi się koniecznie wiązać z wyłożeniem podłóg.

Ścianki z kamieni (okładziny)

Ścianki okładzinowe, to produkty znacznie odmienne od mozaik i parkietów. Główną różnicą jest sposób ułożenia i klejenia kamieni do siatki, mianowicie kamienie układane są prostopadle do siatki mocującej. Obecnie w ofercie są trzy rodzaje ścianek okładzinowych: ścianki z kamienia MARBLE, ścianki otoczakowe PEBBLE oraz ścianki otoczakowe ENTIRED PEBBLE. Ścianki z kamienia Marble, są to drobne, wyselekcjonowane i obrobione łupki kamienne, klejone prostopadle do siatki. Ścianki otoczakowe Entired Pebble, są to całe otoczaki klejone prostopadle do siatki. Charakteryzują się znaczną grubością, dochodzącą do 4-5 cm, aczkolwiek niespotykaną estetyką. Natomiast ścianki otoczakowe Pebble, otoczaki przed klejeniem są cięte na pół a następnie mocowane do siatki. Zapewniają podobne efekty wizualne co Entired Pebble, przy czym są o połowę cieńsze.

Zastosowanie produktu jakim jest mozaika kamienna

mozaiki, ścianki okładzinowe, mozaiki z otoczaków i inne, niezależnie od typu mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań, ograniczony niemalże przez ludzką wyobraźnię. Aplikacje wykonane z tego zjawiskowego produktu można znaleźć w każdej części domu, ogrodu czy hotelu. Niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia, znakomicie nadają się do dekoracji wnętrz łazienek, kuchni, pomieszczeń SPA jak również korytarzy, przedsionków, salonów, sypialni i tym podobnych. Znaczna część produktów znajduje również zastosowanie w ogrodach, elewacjach zewnętrznych domów czy ogrodzeń, jak również jako wyłożenie ścieżek, podjazdów, balkonów, tarasów bądź chodników.

 

Montaż 

mozaik kamiennych zalecamy wykwalifikowanym ekipom wykonawczym.

 

Kleje i impregnaty

Zalecanym przez nas klejem do przyklejania wyrobów z kamienia naturalnego jest klej, spełniający wymagania normy PN-EN 12004 - "Kleje do płytek. Wymagania, ocena zgodności, klasyfikacja i oznakowanie." Bardzo ważne, aby klej był oznakowany wg tej normy w następujący sposób: C2TE, co sugeruje aby zastosować klej o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych.

Zdecydowanie zalecamy stosowanie impregnatów upiększająco-konserwujących mozaikę kamienną. W szczególności do naturalnych okładzin wykonanych z naturalnego kamienia stosowanych na zewnętrznych ścianach, zaleca się preparaty o wysokiej skuteczności działania. Zabieg taki tworzy dodatkową warstwę hydrofobową, zapobiegającą wnikaniu wody w kamień, co w konsekwencji zabezpiecza przed erozją i porostami. W zależności od oczekiwanego efektu, dostępne są impregnaty nie powodujące zmian kolorystycznych lub podkreślające kolor. Zabieg impregnacji okładzin mozaikowych należy wykonać przed i po fugowaniu, aby kamienie tworzące strukturę dekoru nie odbarwiły się od nałożonej fugi.

W przypadku pobrudzenia lub wystąpienia zacieku na mozaice, należy podjąć próbę czyszczenia kamieni roztworem detergentu z wodą. Jeżeli zabieg nie przynosi oczekiwanego efektu, można kupić środek czyszczący przeznaczony do usuwania przebarwień z oferty Kameno, lub w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt w celu doboru optymalnego rozwiązania.

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 791 221 535

mail: biuro@kameno.pl