Masz pytanie?

Kamień ozdobny

Kamień ozdobny

występuje w wielu odmianach kolorystycznych, kształtach i wielkościach. W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć: kamień do ogrodu biały, otoczaki, żwiry, ogrodowy kamień łamany, płyty kamienne, tłuczeń, oraz inne ciekawe i niewymienione tutaj postaci kamienia.

Krótka charakterystyka kamienia do ogrodu ze względu na postać dostępną w handlu obejmuje:

Otoczaki – są to kamienie naturalne, wygładzone i zaokrąglone przez wodę lub poddane procesowi obróbki otaczania. Kamień otoczak może występować w różnej frakcji więc można wybrać towar  w zależności od tego jaka wielkość jest nam potrzebna do ogrodu. Znaczną część oferty stanowią właśnie  marmurowe,  kwarcytowe lub z piaskowca, które dostępne są w ciekawych i rzadko spotykanych kolorach.
Żwiry ozdobne – to kruszywa powstałe z kamienia w postaci żwirków lub grysów. Produkty te dostępne są w różnej granulacji, od średnicy rzędu 5mm do nawet 30-40cm. Powierzchnia tego kamienia jest nieregularna i znacznie kanciasta.
Kamień do ogrodu łamany - jest to kamień w formie bloczków o nieregularnej powierzchni powstający w skutek procesu „łamania” kamienia.
 

Kamień ozdobny – jego  przeznaczenie…. 

możliwe jest również wbrew nazwie w pomieszczeniach mieszkalnych, salonach SPA, hotelach. Kamień ten jednak najczęściej znajduje zastosowanie w ogrodach i stąd jego nieodłączna nazwa.
Kamień ogrodowy zdecydowanie podnosi standard wykończenia każdego miejsca, nadając luksusowego klimatu i wnosząc jednocześnie powiew naturalizmu. Kamień do ogrodu można  zastosować jako element dekoracji: alejek, chodników, aranżacji skalniaków i oczek wodnych. Doskonale sprawdzi się do obłożenia i dekoracji roślin, jak również jako wypełnienie gabionów. Kamienie ogrodowe przewidziane do pozostawienia na zewnątrz zaleca  się  impregnować specjalnymi preparatami. Zabieg taki tworzy dodatkową warstwę hydrofobową, zapobiegającą wnikaniu wody w strukturę, co w konsekwencji zabezpiecza przed erozją i porostami. W zależności od oczekiwanego efektu, dostępne są impregnaty nie powodujące zmian kolorystycznych lub podkreślające kolor.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 518 437 737

 

mail: biuro@kameno.pl