Masz pytanie?

Kamień ogrodowy

Kamień ogrodowy

zwany również ozdobnym występuje w kilku odmianach. W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć: otoczaki, żwiry, kamień łamany, głazy, płyty, palisady, stopnice, stepy i wiele innych. Aby przybliżyć charakterystykę poszczególnych materiałów, poniżej opisano kilka podstawowych produktów:

Otoczaki –  to kamienie naturalne, wygładzone i zaokrąglone przez wodę lub poddane procesowi obróbki otaczania, występujące w różnej frakcji. Znaczną część oferty stanowią właśnie otoczaki marmurowe, kwarcytowe lub z piaskowca. Dostępne są w ciekawych i rzadko spotykanych kolorach. Poza kamieniami jednokolorowymi, oferujemy również kamienie tęczowe jak i wielokolorowe. Otoczaki właśnie zdobyły dużą popularność w różnego rodzaju dekoracjach ogrodowych, a nawet coraz częściej można je spotkać w dekoracyjnych aplikacjach wnętrz salonów spa, siłowni, czy saun.

Żwiry ozdobne – to kruszywa powstałe z kamienia w postaci żwirków lub grysów. Produkty te dostępne są w różnej granulacji, od średnicy rzędu 5 mm do nawet 30-40 cm.  

Kamień ogrodowy łamany - jest to kamień w formie bloczków o nieregularnej powierzchni, powstający w skutek procesu „łamania” kamienia. Są to nieregularne bryły kamienne, stosowane w skalniakach lub innych aranżacjach. 

 

Kamień ogrodowy - przeznaczenie

zastosowanie kamienia ogrodowego to wbrew pozorom nie tylko ogród. Pomysłowi dekoratorzy wnętrz doskonale łączą ten materiał w aranżacjach pomieszczeń mieszkalnych, salonów SPA, hotelach. Z kolei architekci ogrodów doskonale wiedzą jak użyć ten materiał, aby ogród przybrał całkowicie inny charakter. Bezdyskusyjnie podnosi standard wykończenia każdego miejsca, nadając luksusowego klimatu i wnosząc jednocześnie powiew naturalizmu. Kamień ogrodowy można wykorzystać np. do budowy: alejek, chodników, aranżacji skalniaków, oczek wodnych, obłożenia i dekoracji roślin. Również jako wypełnienie gabionów.

Kamienie dekoracyjne o większych gabarytach należy impregnować. Zabieg taki tworzy dodatkową warstwę hydrofobową, zapobiegającą wnikaniu wody w kamień, co w konsekwencji zabezpiecza przed erozją i porostami. W zależności od oczekiwanego efektu, dostępne są impregnaty nie powodujące zmian kolorystycznych lub podkreślające kolor.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 791 221 535

mail: biuro@kameno.pl