Masz pytanie?

Kamień naturalny na ściany

2015-09-21

Szeroki wybór materiałów z kamienia naturalnego do dekoracji ścian i podłóg, pozwala na uzyskanie pięknego wnętrza w łazience i innych pomieszczeniach.

Do przeszłości należą czasy, gdy ściany w łazience malowano farbą olejną (takie osobiście widziałem), lub naklejano imitacje kamienne z tworzywa sztucznego. Dzisiejsze łazienki to swoiste dzieła sztuki. Jeśli zagłębimy temat materiałów wykończeniowych, to praktycznie większa część tych wyrobów oparta jest na ceramice. Płytki na ścianę lub na podłogę stanowią bardzo duży udział jeżeli chodzi o ostateczny wygląd łazienki. Ciekawą sprawą jest natomiast to, że bardzo dużo produktów jest wzorowanych inspiracjami jakimi tworzy sama natura. Mam na myśli tutaj kamień naturalny. Całe kolekcje płytek ceramicznych są często stylizowane na trawertyn, gnejs, marmur, lub inne połączenia wzorów kamieni występujących w przyrodzie. Otrzymany w sposób przemysłowy wzór, owszem przypomina naturalny produkt, ale brakuje mu bardzo dużo do ideału.

kamień do łazienki na ściany


Kamień naturalny jest świetnym materiałem na ściany i na podłogę w łazience. To co możemy zaproponować do dekoracji łazienkowych ścian to mozaiki z naturalnych kamieni lub płytki.

Mozaiki z kamieni są idealne do obłożenia wanny, podłogi pod prysznicem lub dekoracji jako drobne akcenty we wnętrzu łazienki. Możemy zastosować do tego celu mozaiki wykonane z ozdobnych kamieni (otoczaki) lub specjalnie przycięte na odpowiednie wymiary kawałki kamienia. Możliwości są tutaj dość duże, szczególnie jeżeli chodzi o kolorystykę, każdy pownien znaleźć coś dla siebie. Oczywiście trzeba mieć świadomość natualnej istoty kamienia, gdyż nie jest to materiał sztuczny, produkowany pod konkretny kolor i wzór. Zawsze trzeba brać poprawkę na drobne różnice w kolorystyce i fakturze.

ściany z kamienia w ąłzience

Ściany i podłogi z naklejonymi mozaikami kamiennymi wyglądają wyjątkowo ciepło, ze względu na naturalne barwy kamienia wyselekcjonowane do produkcji. Ważną kwestią, o czym trzeba pamiętać, to impregnacja kamienia w łazience czy w kuchni. Proces ten polega na ochronie powierzchni przed zjawiskiem nasiąkania. Zabezpieczony produkt jest odporny na wnikanie wody w powierzchnię i gwarantuje nam to długotrwałą ochronę przed wilgocią.

Sam montaż kamiennej mozaiki na ścianę jest wbrew pozorom prosty. Materiał ten klei się za pomocą klejów do przyklejania glazury i terakoty. Plastry kamienne są tak wykonane, że nie ma obawy o nieestetyczny wygląd spoin. Przycinanie oraz dopasowywanie poszczególnych plastrów jest również o wiele łatwiejsze niż w przypadku płytek. Docinanie wykonuje się poprzez odcięcie z siatki niepotrzebnych kamieni. Nie potrzeba do tego specjalistycznych narzędzi jak: szlifierka kątowa, wytarczy zwykły ostry nóż.

 

Drugą metodą uzyskanania unikatowej dekoracji na ścianach łazienki są płytki z kamienia.

Płytki posiadają różne metody obróbki powierzchniowej i warto przemyśleć jaki efekt będzie dla naszej łazienki najlepszy. Podział płytek z kamienia naturalnego ze względu na rodzaj powierzchni wygląda następująco:

- płytki szlifowane - powierzchnia idealnie gładka bez chropowatości, ale bez połysku

- płytki polerowane - powierzchnia gładka z połyskiem

- płytki płomieniowane - powierzchnia nieznacznie chropowata, jednorodna

- płytki z bez wykończenia o powierzchni naturalnej 

- płytki frezowane, obijane itp - powierzchnia bardzo zróżnicowana, przeznaczona tylko do dekoracji ścian

dekoracja ścian w salonie i łazience

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 791 221 535

mail: biuro@kameno.pl