Masz pytanie?

Kamień naturalny cięty

Kamień naturalny cięty tzw. ryska kamienna

to paski kamienne produkowane z nieregularnych płyt kamienia naturalnego. Cechą charakterystyczną tych produktów jest jedna powierzchnia płaska, powstała po cięciu. Pozostałe powierzchnie utrzymują nieregularny kształt i formę, gdyż nie są obrabiane. Znajduje zastosowanie w wszelkich aranżacjach ścian, zewnętrznych i wewnętrznych. Nie można stosować tego materiału do wykładnia posadzek czy podjazdów, ponieważ tworzą bardzo nieregularną powierzchnię o ostrych żłobieniach. Użytkowanie tego byłoby bardzo niekomfortowe, a zarazem niepraktyczne. Dla znawców, jest to produkt bardzo pożądany, gdyż stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla popularnego kamienia elewacyjnego.

Faktura ściany wykonana z materiału jakim jest kamień naturalny cięty, prezentuje się niesamowicie atrakcyjnie. Swoim wyglądem przypomina skałę poddaną erozji. Niezliczona liczba żłobień i zagłębień stwarza niepowtarzalny klimat w każdym pomieszczeniu.

Poza standardowym zastosowaniem w dekoracjach ściennych, produkt bardzo dobrze nadaje się w tworzeniu atrakcyjnych ogrodzeń, dekoracji ogrodowych, zabudowy grilla bądź murów ozdobnych. 

WAŻNE: Z uwagi na kształt, obróbkę czy ułożenie produktu kamień naturalny cięty, należy założyć min. 40-50% nadmiar w stosunku do planowanego metrażu. Kolor kamieni może się nieznacznie różnić od zdjęć, z uwagi na naturalne pochodzenie.

Dowiedz się więcej - Poradnik

Sortuj wg:
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 791 221 535

mail: biuro@kameno.pl