Masz pytanie?

Kamień naturalny

Jeżeli poszukujesz materiałów do dekoracji, jakimi są kamienie naturalne, koniecznie zapoznaj się z szeroką ofertą naszego sklepu. 

 

Oferta Kameno składa się z kilku głównych pozycji, do których należą:

Kamień naturalny elewacyjny

Potocznie zwany łupkiem, stosowany najczęściej na elewacje i podmurówki budynków, ale również na ogrodzenia, kominki czy tarasy. Jest to materiał w naturalnym kształcie, tzn. nie jest w konkretny sposób obrabiany poza procesem łupania, dlatego potocznie zwany jako kamień naturalny. Ponadto najwierniej odzwierciedla strukturę tego materiału. Efekt końcowy prac zależy od umiejętności wykonawcy i dlatego polecamy współpracę jedynie z doświadczonymi zakładami kamieniarskimi. Z uwagi na nieregularność krawędzi kamienia naturnalnego należy wziąć pod uwagę ewentualne odpady podczas docinania - nie są to duże wartości, lecz mogą sięgać kilku procent powierzchni.

Kamienie do ogrodu

to kolejna grupa materiałów dekoracyjnych dedykowanych ogrodom. Są to w głównej mierze żwiry, duże głazy dekoracyjne, jak również inne drobniejsze różnokolorowe kamienie. Projektanci i ogrodnicy coraz chętniej wybierają produkty z kamienia do dekoracji alei, skalniaków, drzewek ogrodowych i innych aplikacji zamiast sztucznych kostek betonowych. 

Kamień cięty

czyli tzw. ryska kamienna bądź paski z kamienia. Jest to bardzo niepozorny, ale jednocześnie bardzo ciekawy materiał. Pojedyncze paski ułożone na palecie nie dają realnego wyobrażenia ostatecznego efektu, który można porównać do wyżłobionej wodą skały. Powierzchnia powstała z ułożonych kawałków kamiennych jest mocno nieregularna, o znacznych krawędziach i dość głębokich wyżłobieniach.

kamien_elewacyjny_do_dekoracji_scian.jpg

Kamień elewacyjny

kamien_do_ogrodu.jpg

Kamień ozdobny

 
Sortuj wg:
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 791 221 535

mail: biuro@kameno.pl