Masz pytanie?

Kamień naturalny

Jeżeli poszukujesz materiałów do dekoracji, jakimi są kamienie naturalne, koniecznie zapoznaj się z szeroką ofertą naszego sklepu. 

 

Oferta Kameno składa się z kilku głównych pozycji, do których należą:

Kamień naturalny elewacyjny:

Potocznie zwane łupkiem, stosowany najczęściej na elewacje i podmurówki budynków, ale również na ogrodzenia, kominki czy tarasy. Jest to materiał w naturalnym kształcie, tzn. nie jest w konkretny sposób obrabiany poza procesem łupania, dlatego potocznie zwany jako kamień naturalny, gdyż najwierniej odzwierciedla strukturę tego materiału. Efekt końcowy prac zalezy od umiejętności wykonawcy i dla tego radzimy współpracę jedynie z doświadczonymi ekipami kamieniarzy. Z uwagi na fakt, że krawędzie tego kamienia są nieregularne należy też brać pod uwagę ewentyualne odpady podczas docinania. Nie są to duże wartości ale mogą sięgać kilku procent powierzchni.

Kamienie do ogrodu:

to kolejna grupa materiałów dekoracyjnych przeznaczonych z definicji ogrodom. Są to w głównej mierze żwiry, duże głazy dekoracyjne, jak również inne drobniejsze różnokolorowe kamienie. Projektanci i ogrodnicy coraz chętniej wybierają produkty z kamienia do dekoracji alei, skalniaków, drzewek ogrodowych i innych aplikacji, zamiast sztucznych kostek betonowych. 

Kamień cięty:

czyli tzw. ryska kamienna bądź paski z kamienia. Jest to bardzo niepozorny materiał, ale jednocześnie bardzo ciekawy. Pojedyncze paski ułożone na palecie nie dają realnego wyobrażenia ostatecznego efektu, który można porównać do wyżłobionej wodą skały. Powierzchnia powstała z ułożonych kawałków kamiennych, jest mocno nieregularna, o znacznych krawędziach i dość głębokich wyżłobieniach.

kamien_elewacyjny_do_dekoracji_scian.jpg

Kamień elewacyjny

kamien_do_ogrodu.jpg

Kamień ozdobny

 
Sortuj wg:
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 518 437 737

 

mail: biuro@kameno.pl