Masz pytanie?

Kamień dekoracyjny

Kamień dekoracyjny

 

Kamień dekoracyjny dzieli się na rodzaje wg. kształtu, koloru i formy w jakiej występuje w sprzedaży. Najbardziej pospolity i znany to tzw. łupek lub dzikówka, czyli forma kamienia w minimalnym stopniu poddana obróbce mechanicznej. Charakterystyczną cechą tego produktu jest unikatowy kształt, powierzchnia oraz oczywiście ubarwienie. Występuje w formie nieregularnych płyt kamiennych o wyselekcjonowanej grubości w przedziale „od do”. Różnorodność oferowanych barw i form pozwala na taki dobór materiału, aby stworzyć niepowtarzalną, luksusową i trwałą aranżację. W ofercie dostępne różne grubości płyt, od 0,8 cm do nawet 5-6cm.

 

Przeznaczenie kamienia dekoracyjnego

 

Kamień dekoracyjny jako płyty nieregularne  - możliwe do zastosowania w największej liczbie aranżacji, w porównaniu do pozostałych produktów kamiennych z oferty Kameno.pl
W szczególności nadają się do:

  • okładziny kamienne ścian zewnętrznych - kamień elewacyjny

  • okładziny z kamienia do ścian wewnętrznych

  • kamień na podłogi wewnętrzne, zewnętrzne, podjazdy, chodniki i posadzki ogrodowe

  • kamień na ogrodzenia

  • kamień do ogrodów

  • kamień na skalniak

Ułożenie kamienia dekoracyjnego może być „dzikie” lub poprzedzone specjalną obróbką krawędzi. Parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze, jest rodzaj kamienia czyli jego cechy fizyczne takie jak: ścieralność, twardość, nasiąkliwość lub łatwość obróbki. Każdy produkt w ofercie, posiada w karcie cechę: „Zastosowanie”, co powinno znacznie ułatwić Państwu dokonanie odpowiedniego wyboru. W każdej chwili można zwrócić się do Nas o pomoc, wysyłając mail lub dzwoniąc, na pewno postaramy się pomóc.

 

Kamień dekoracyjny - układanie na ścianach

 

Wszelkie prace związane z montażem kamienia dekoracyjnego na ścianach, podłogach lub ogrodzeniach zalecamy profesjonalnym zakładom kamieniarskim. Jeśli ktoś chciałby eksperymentować zalecamy zakup np. paneli z kamienia.

 

Kamień dekoracyjny -  czym kleić

 

Polecanym przez Nas klejem do kamieni dekoracyjnych jest produkt określony w normie PN-EN 12004 - "Kleje do płytek. Wymagania, ocena zgodności, klasyfikacja i oznakowanie." Istotnym jest aby klej do kamienia naturalnego oznaczony był - C2TE, oznacza to podwyższone parametry wytrzymałościowe.

Polecamy stosować również impregnaty do kamieni naturalnych, a w przypadku materiałów kamiennych  na elewacjach zewnętrznych czy ogrodzeniach jest to zalecenie bezwzględne. Proces impregnacji ogranicza wchłanianie wody oraz innych niepożądanych rozpuszczonych soli w strukturę kamienia. Impregnacja  w wydatny sposób zwiększa jego odporność na czynniki zewnętrzne. Na rynku oraz w naszej ofercie znajdą państwo środki impregnujące o działaniu wyłącznie zabezpieczającym ale również uwydatniające kolor kamienia. 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 791 221 535

mail: biuro@kameno.pl