Masz pytanie?

Kamień cięty

Kamień cięty - opis

 

tzw. ryska jest niczym innym jak specjalnie wyselekcjonowanym materiałem pochodzącym z firm zajmujących się obróbką kamienia. Są to paski kamienne, które są ceniony materiał dekoracyjny do ścian i elewacji, który za sprawą kreatywnych mistrzów kamieniarstwa, zdobył ogromną popularność na rynku. Cechą tego kamienia jest tylko jedna powierzchnia płaska, którą to właśnie przykleja się do ściany. Powstała dekoracja z tak ułożonego kamienia, daje niesamowity efekt mocno karbowanej powierzchni z wyraźnymi żłobieniami.

 

Kamień cięty - zastosowanie

 

Produkt ten stosuje się jako okładzina ścian wewnętrznych oraz elewacji budynków. Z uwagi na silnie karbowaną powierzchnię, jaką otrzymujemy po ułożeniu, nie nadaje się do wykładania podłóg lub schodów. Finalny efekt zastosowania ryski kamiennej na ścianie, często przerasta oczekiwania klientów wobec pozornie niezbyt interesująco wyglądających rysek ułożonych na palecie. Dekoracja elewacji budynku lub ściany pomieszczenia, przypomina mocno żłobioną naturalnie skałę, dodając monumentalnego i ekskluzywnego charakteru. 

 

Wykonawstwo ryski

 

Zdecydowanie polecamy zlecić profesjonalnym ekipom kamieniarskim.

 

Jaka chemia budowlana

 

Analogicznie, jak do większości produktów kamiennych, zalecamy stosowanie klei oznaczonych C2TE, co wskazuje podwyższone właściwości wytrzymałościowe. Dla ludzi chcących cieszyć się pięknem kamienia przez długie lata, proponujemy stosowanie profesjonalnych środków impregnujących dedykowanych kamieniom naturalnym. Zapobiegnie to późniejszym wykwitom, pękaniu, oraz porostom szczególnie w dekoracjach zewnętrznych.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 791 221 535

mail: biuro@kameno.pl