Masz pytanie?

Granit - płytki granitowe, marmurowe i inne

Płytki granitowe

znane są już od wielu lat jako doskonały wyrób o ponadprzeciętnych właściwościach użytkowych. Płytki z granitu są przede wszystkim odporne na ekstremalne użytkowanie i nie wykazują znacznego zużycia. Granit jest wysoce  zwartym minerałem, przez co jego powierzchnia jest praktycznie nienasiąkliwa. Niska nasiąkliwość granitu doskonale klasyfikuje go do zastosowań zewnętrznych przy skrajnych warunkach atmosferycznych. Brak cykli zamarzania i rozmarzania wewnętrznych struktur płytki granitowej gwarantuje długoletni okres użytkowania i zadowolenia z materiału opartego na granicie.
Możemy zaoferować płytki granitowe polerowane, o idealnie gładkiej, lśniącej, wręcz przypominającym szybę powierzchni, lub wyłącznie szlifowane gładkie, niepolerowane. Mogą to być również płytki np. granitowe z wykończeniem płomieniowanym lekko chropowate, o powierzchni naturalnej. W ofercie są dostępne także powierzchnie specjalnie frezowane lub z efektem szczotkowania. Wybór wzorów, kolorów i wariantów wykończenia powierzchni jest bardzo obszerny i na pewno każdy z Was znajdzie ten "jedyny" produkt, który spełni wszystkie oczekiwania. Wymiary oraz rodzaje wykończenia płytek dostępne są w karcie produktu. Oczywiście zachęcamy do zamówienia próbek, co w przypadku wątpliwości pozwoli podjąć odpowiednią decyzję.

 

Gdzie stosować płytki granitowe

Zastosowanie, w zależności od rodzaju kamienia i odpowiedniego impregnatu jest niemal nieograniczone. Dla przykładu płytki granitowe, można zastosować do dekoracji elewacji, ścian, podłóg, podjazdów oraz schodów zarówno wewnętrznych i zewnętrznych. Dodatkowym atutem płytek jest rozmaitość wykończenia powierzchni, np. płomieniowana, świetnie nadaje się do wyłożenia schodów zewnętrznych, tworząc warunki antypoślizgowe. Z kolei płytki szlifowane bądź polerowane, nadają fasonu i elegancji podłogom lub ścianom wewnętrznym. Oferta Kameno posiada w karcie produktu cechę: „Zastosowanie”, co powinno ułatwić wybór.

Generalnie płytki z kamieni nadają się do zastosowania jako:

  • okładziny kamienne na podjazdy, tarasy i posadzki zewnętrzne

  • okładziny elewacji

  • kamienne wykończenie podłóg wewnątrz pomieszczeń

  • dekoracje ścienne

 

Klejenie płytek

 

generalnie polecamy wykwalifikowanym grupom kamieniarskim, aczkolwiek sprawny płytkarz znający właściwości kamienia, z pewnością sobie również poradzi.

 

Wybór kleju i impregnatów

 

Płytki granitowe oraz pozostałe płytki z kamienia naturalnego kleimy za pomocą zapraw spełniających wymagania normy PN-EN 12004 - "Kleje do płytek. Wymagania, ocena zgodności, klasyfikacja i oznakowanie." Sugeruje się wybór kleju o poprawionych właściwościach wytrzymałościowych i znaczony C2TE.

Zachęcamy również do stosowania środków ochronnych i konserwujących powierzchnię. Zabezpieczenie powierzchni kamienia przed wnikaniem wody i innych degradujących czynników, zachowa kamień w świetnej kondycji i wyglądzie na długie lata. W przypadku aplikacji zewnętrznych, chroni przed powstawaniem glonów i porostów. W ofercie dostępne są środki tylko konserwujące, jak również nadające płytkom kamiennym ożywionego koloru i blasku.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Dane kontaktowe

telefon:+48 604 594 379

telefon:+48 791 221 535

mail: biuro@kameno.pl